Enyzmy - revoluční novinka v kosmetologii

PB Serum je čistě španělská značka. Byla představena ve 41 zemích světa. Obsahuje inovativní produkty jak pro profesionální péči, tak i pro domácí použití. Základními složkami těchto přípravků jsou bioaktivní enzymy, což znamená, že jsou podobné enzymům našeho organismu. Přípravky jsou neživočišného původu. Pomocí speciálních metod dochází k úpravě bakterií, které produkují enzymy. Výroba probíhá ve velmi čistých prostorech pod neustálou automatickou kontrolou.

Enzymy působí specificky, to znamená , že ovlivňují jenom ten specifický substrát, pro který jsou určeny. Základními enzymy jsou: keratináza, kolagenáza, lipáza, hyaluronidáza.

Značka obsahuje přípravky injekční a povrchové. Pomocí povrchových přípravků se dají řešit kosmetické problémy jako jsou první známky stárnutí, ztráta kontur obličeje, akné, postakné, hyperpigmentace, dokonce i popáleniny.

Injekční přípravky využíváme pro řešení lokálních tukových zásob, ochablosti pokožky, strií, odstranění jizev, očních váčků, celulitidy a spousty dalších indikací.

Některé přípravky jsou předem připravené pro konkrétní řešení a jsou obohacené o další složky. Dále existuje možnost smíchat enzymy: například koktejl pro řešení jizev obsahuje ve větším množství kolagenázu, která rozrušuje kolagen uložený nesprávným způsobem a zároveň stimuluje produkci nového kolagenu. Pro řešení celulitidy a lokálních tukových zásob využíváme 3 enzymy najednou - lipázu, kolagenázu a hyaluronidázu. Hyaluronidáza umožňuje redukci otoků a lepší průnik dalších enzymů, což můžeme využít i u syndromu těžkých nohou. Lipáza zachovává celistvost buněk, což napomáhá redukovat výskyt nežádoucích účinků, které bývají při použití klasických lipolytických přípravků. Zároveň kolagenáza podporuje obnovení povrchu pokožky. Koktejl pro řešení tukových zásob se dá použít nejen na tělo, ale také i na obličej.

Pacienti jsou s těmito přípravky velmi spokojení. Na českém trhu jsou tyto přípravky od května 2018. Je to moderní a velmi účinná metoda pro řešení estetických problémů.