Úpravy genitálií - Implantace varlat

Operace se provádí u mužů, kterým jedno nebo obě varlata chybí. Příčinou může být vrozené chybění varlete, nesestouplé varle a neúspěšný pokus o jeho operativní stažení, torse / otočení / varlete s následným odumřením nebo operativní odstranění z nejrůznějších důvodů, nejčastěji pro nádor. Náhrada varlete implantátem samozřejmě není funkční, ale je to kosmetická úprava podobně jako implantáty prsů. Protože jde o stejný materiál, doporučujeme informaci o materiálech pod tímto heslem.

Předoperační informace

  • Klient musí mít v pořádku interní předoperační vyšetření.
  • Nesmí trpět žádnou virovou nebo jinou chorobou během měsíce před operací a neužívat během této doby léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou / Acylpiryn, Aspro, Acylkoffin, Alnagon apod./
  • Oholit ochlupení.
  • Klient přijde v den operace nalačno, to znamená od půlnoci nejíst, nepít a nekouřit!
  • Cena operace se platí předem v den zákroku a klient na ni dostane stvrzenku.

Vlastní operace

Provádí se v celkové anestesii. Operační řez je nad šourkem blízko třísla, tedy v ochlupené oblasti, takže jizva později prakticky není patrná. Po operaci je přiložen minimální obvaz a klient dospí na pooperačním pokoji. Většinou po dokonalém probuzení odjíždí s doprovodem domů.

Pooperační období

Klient odchází s minimálním obvazem v pevnějších slipech, které doporučujeme i v dalších dnech. První dny doporučujeme převážně klid na lůžku a chlazení operované oblasti. Větší zatížení a delší chůzi je třeba vyloučit alespoň na 6 týdnů. Kontroly jsou v individuálních odstupech dle průběhu operace a hojení, stehy jsou vyndány do 14ti dnů.

Rizika operace

Jako jakákoliv operace je i tato spojena s rizikem jako je infekce, hematom v ráně, změna citlivosti v okolí rány nebo opožděním hojením. Specificky u této operace je nebezpečí při větší námaze, hlavně delší chůzi, porušením kůže nad implantátem nebo jeho vypuzení. Viz informace u prsních implantátů.