Novinka: ZVĚTŠENÍ G-BODU

ZVĚTŠENÍ G-BODU

G bod - Gräfenbergův bod
je místo, které se nachází na přední stěně vagíny mezi stydkou kostí a dělohou, přibližně 3-5 cm od poševního vchodu.
Historie
1. zmínka v r. 1950 v časopise International Journal of Sexology, když německý gynekolog Dr. Ernst Gräfenberg popisoval velmi citlivou nervovou pleteň ve vaginální sliznici. V tomto místě je pochva ženy nejdráždivější.
Augmentace G-bodu
Ženy mohou dosahovat orgasmu několika způsoby
• klitoridálním drážděním
• vaginální masturbací
• stimulací G bodu
Ženská ejakulace
Gräfenberg byl první moderní lékař, který popsal tuto oblast a uváděl její důležitost pro ženské sexuální uspokojení. Tvrdí, že pokud je tento bod během sexuálního aktu bezprostředně drážděn (například prsty během masturbace, penisem nebo jiným předmětem zasunutým do vaginy), dosáhne mnoho žen orgasmu. Orgasmus může být provázen výronem tekutiny (ejakulace) vzdáleně připomínající sperma z močové trubice – někdy je tento výron označován jako ženská ejakulace. Tato tekutina není moč. Jedná se pravděpodobně o výměšek žlázy, která je u ženy obdobná mužské žláze předstojné (prostata).
Orgasmus
• 9% vaginální
• 72% klitoridální + vaginální
Jak se výkon provádí?
Nejprve se zavede napuštěný tampon znecitlivující mastí a nechá se působit 20 minut. V gynekologickém křesle lékař vyhmátne bod a do něho aplikuje speciální látku tělu vlastní na bázi kyseliny hyaluronové. Výkon je zcela bezbolestný a klientka pociťuje pouze místný tlak v oblasti vagíny. Sexuální abstinence se doporučuje 24 hodin od aplikace. Výkon je ambulantní a v době mimo menstruace.
Výhody:
• zvýšení prožití orgasmu, vyvrcholení zvýšena vlhkost při styku
Výdrž:
1-2 roky

ZVĚTŠENÍ G-BODU