Aplikace botulotoxinu (Botoxu)

Jedná se o roztok obsahující látku zvanou botulotoxin (botox) v lékové podobě, která uvolňuje křeče svalů. V korektivní dermatologii se injekčně aplikuje ve velmi nízkých dávkách zejména do problémových partií obličeje. Roztok přeruší nervosvalové spojení, a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování, které je hlavní příčinou tvorby vrásek.

Co odstraňuje?

  • Mimické (dynamické) vrásky na čele, u kořene nosu a okolo očí
  • Drobné asymetrie v obličeji
  • Nadměrné pocení podpaží, dlaní a plosek nohou

Jak botulotoxin působí?

Botulotoxin dočasně přeruší v dané oblasti spojení nervu se svalem, a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu, nepracuje a nevytváří vrásku. Opticky se pleť vypne.

Jak se aplikuje?

Metoda aplikace je pro klienta fyzicky i časově nenáročná. Lékař látku aplikuje několika velmi jemnými vpichy těmi nejtenčími jehličkami do problémové partie. Zákrok je ambulantní a nevyžaduje od klienta přípravu.

Jaký je efekt aplikace?

Výsledný efekt (např. vypínání vrásek) nastupuje do cca 48 hodin a po první aplikaci trvá průměrně čtyři měsíce. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat. Při opakování již nedochází k návratu smršťovací schopnosti svalu v původní míře. Funkce svalu se snižuje, až postupem času dochází k jejímu potlačení a vráska se přestává tvořit. Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje i délka žádaného efektu na půl roku i více. Pro dokonalý efekt omlazení je vhodné kombinovat aplikaci roztoku s plastickou chirurgií nebo laserovým vyhlazením pleti.

Výhody aplikace?

Před aplikací roztoku neabsolvuje klient žádný test, tedy zákrok je možno provést okamžitě Výsledný efekt není trvalý a klient má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a bude v ní pokračovat.

Léčba pocení v podpaží - axillární hyperhidroza

Do podpaží se aplikuje látka botulotoxin přibližně do 10 míst po předem provedeném jodovém-škrobovém testu.
Maximální účinek by měl být patrný ve druhém týdnu po aplikaci.Ve většině případů zajistí doporučená dávka odpovídající potlačení sekrece potu po dobu 48 týdnů.
Čas další aplikace by měl být určen individuálně, když se sekrece potu klientovi vrátí k původní sekreci, ale ne častěji než každých 12 týdnů.
Jsou určité známky kumulativního účinku opakovaných dávek.
Výkon je ambulantní. Klient/ka se dostaví na určitý den a hodinu, podpaží se zdezinfikuje,zachladí, event. se provede test, který určí místa s největší sekrecí potu a provede se aplikace velice tenkou jehličkou.
Při dokonalém zachlazení je výkon téměř bezbolestný.
Doba trvání zákroku i s přípravou je 30 min.
Roztok Vám mohou aplikovat pouze vyškolení lékaři.