Laserové odstranění tetování a rejuvenace pleti

Princip laseru

Nejúčinnější odstranění tetování zaručuje zásah laserovým paprskem hluboko do podkoží, kde jsou částice tetování rozstřeleny na menší částice, které pak snadněji a rychleji vstřebá náš organismus.

Ošetření - odstranění tetování

Laserové odstranění tetování je potřeba několikrát opakovat, záleží na stáří, velikosti a barvě tetování. U profesionálního tetování se opakuje alespoň 4-6x, amatérská tetování vyžadují obvykle méně ošetření. Při odstraňování permanentního make-upu je potřeba 1-3 ošetření. Procedura se opakuje individuálně po cca 4-8 týdnech. Po každém ošetření je však tetování viditelně světlejší.

Bolestivost při odstraňování tetování je individuální, lze použít znecitlivující mast, ale i přesto může být zákrok u citlivých jedinců vnímán jako nepříjemný.

Ošetřené plochy bezprostředně po ošetření chladíme, následně oblast promažeme hojivou mastí. Po ošetření je nutno počítat s reakcí kůže ve formě zarudnutí daného místa, pocitu pálení a někdy mírného otoku. Kůže se zahojí po 7-10 dnech. Alespoň 2 měsíce po terapii je třeba chránit ošetřené místo krémem s vysokým UV faktorem! Za standardních okolností je poškození a jizvení pokožky nepravděpodobné, nelze je ale teoreticky vyloučit. Lékař je oprávněn při jakýchkoliv pochybnostech ošetření neprovést. Klient musí mít po dobu ošetření nasazeny speciální ochranné brýle.

Ošetření - rejuvenace pleti

Přístroj lze použít i na rejuvenaci pleti. Tato bezpečná metoda je vhodná pro oblasti obličeje, krku a dekoltu. Kromě omlazení pleti umožňuje odstraňovat akné i stopy po akné a vyrovnávat povrch pokožky. Lze použít i pro citlivé typy pleti. V průběhu procedury se vytváří ideální podmínky pro stimulaci buněk vazivové tkáně, které začínají aktivně produkovat nový kolagen, což způsobuje vyhlazení vrásek a zlepšení stavu pleti.

Pooperační období

Po odstranění tetování můžeme pozorovat mírné zarudnutí kůže, svědění, mravenčení a suchou pleť v ošetřované oblasti. Jde o normální reakci, která sama odezní během několika dní. Pleť doporučujeme promašťovat a chránit krémem s vysokým UV faktorem.