Frenuloplastika

Frenuloplastika

Frenulopastika je operační přerušení uzdičky na žaludu a plastická úprava sliznice tak, aby došlo k napřímení žaludu. Při zkrácení udičce je bolestivý pohlavní styk, může docházet k opakovaným natržením a krvácením což komplikuje pohlavní styk.

Frenuloplastika je celkem jednoduchý operační výkon trvající 30 až 40 minut.

Principem je protětí uzdičky a její příčné sešití vstřebatelnými stehy. Doba pohlavní abstinence se doporučuje 10 až 14 dnů. Každá operace má svoje rizika spojená s anestezií (uspáním) a s výkonem samotným. Frenuloplastika není, jak již bylo uvedeno, příliš složitý výkon. Hojení ale může být provázeno celkem výjimečně infekcí (hnisáním), nebo při prořezání stehu krvácením v místě, kde byl. Nejde určitě o závažné komplikace, které mohly nějak ovlivnit u zdravého jedince jeho další pohlavní život.

Naopak - většina mužů pozoruje po provedené frenuloplastice zkvalitnění a prodloužení pohlavního styku a oddálení ejakulace.

Po operaci je vhodné mít ránu co nejvíce na vzduchu, urychluje to hojení. Doporučovány jsou také koupele v heřmánku a mazání framykoinem.

Výkon v lokální či celkové anestesii, bez nutnosti hospitalizace, rekonvalescence 1 den.