Laserová depilace

Princip depilace

Alexandridový depilační laser GentleLASE,LE s dynamickým chlazením kůže slouží k dlouhodobému až trvalému odstranění nežádoucího ochlupení. Paprsek laseru je pohlcován v pigmentu chloupku (vlasu) a jeho folikulu (vlasové cibulky).

Principem depilace je tepelná destrukce tohoto folikulu. Depilační laser je velmi přesný a účinný depilační prostředek nejnovější generace depilačních laserů. Paprsek tohoto laseru je schopen zničit pouze ty cibulky chloupků, které jsou v tzv. AKTIVNÍ RŮSTOVÉ FÁZI. Vzhledem k tomu, že se chloupky na těle vyskytují v různých růstových fázích, nelze proto na prvním ošetření zničit laserovým paprskem všechny vyskytující se chloupky. Z toho důvodu je proto nezbytné počítat vždy s opakovaným ošetřením, než bude daná lokalita zbavena všech nežádoucích chloupků.

Počet opakování je individuální a je závislý na ošetřované lokalitě, na množství pigmentu v chloupku a v neposlední řadě na množství ochlupení. Podrobnosti vám sdělí odborná depilační sestra.

Výsledným efektem je hladká kůže bez chloupků.

Pokyny při a po laserové depilaci

  • asi týden před laserovým ošetřením chloupky netrhejte pinzetou, strojkem ani depilačními vosky
  • den před depilací oholte chloupky žiletkou namokro nebo je zastřihněte nůžkami tak, aby v den depilace byly dlouhé asi 1-3 mm
  • depilace nebude provedena při zánětlivém postižení kůže
  • klient musí mít po dobu ošetření speciální ochranné brýle
  • po ošetření je nutné ledování
  • je nutné počítat s reakcí kůže ve formě zarudnutí, pocitu palčivosti nebo i mírného otoku
  • nelze vyloučit i puchýřky a stroupky

Každý klient musí podstoupit vstupní konzultaci u lékaře nebo proškolené depilační sestry. Při konzultaci je klient seznámen s ošetřením a cenou zákroku.

Ošetření je prováděno nejmodernějším a nejvýkonnějším depilačním laserem : GentleLase, Candela USA s dvojitým dynamickým chlazením (DSD).

Depilaci lze provádět kdekoliv po těle - obličej ( horní ret, brada, krk, korekce obočí, tváře, u mužů depilace vousů), horní a dolní končetiny(stehna a lýtka), oblast třísel, podpaží, ramena, záda ...

Podmínkou úspěchu je dostatek pigmentu v chloupku. Zákrok se musí několikrát opakovat. Musí dojít k zasažení cibulek chloupku v aktivní růstové fázi zvané anagenu.Je nutno absolvovat asi 4-6 sezení.

Laser s dokonalou přesností zasáhne a zničí cibulku chloupku. Chloupek již nikdy nemůže vyrůst. Ošetření je bez rizika jizvení (jako např. při použití elektrické jehly) i bez rizika popálení nebo většího poškození kůže díky dynamickému chlazení (které starší přístroje nemají).