Aplikace Botulotoxinu (Botoxu)

Jedná se o roztok obsahující látku zvanou botulotoxin (botox) v lékové podobě, která uvolňuje křeče svalů. V korektivní dermatologii se injekčně aplikuje ve velmi nízkých dávkách zejména do problémových partií obličeje. Roztok přeruší nervosvalové spojení, a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování, které je hlavní příčinou tvorby vrásek.

Co Botox odstraňuje?

  • Mimické (dynamické) vrásky na čele, u kořene nosu a okolo očí
  • Drobné asymetrie v obličeji
  • Nadměrné pocení podpaží, dlaní a plosek nohou

Jak botulotoxin působí?

Botulotoxin dočasně přeruší v dané oblasti spojení nervu se svalem, a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu, nepracuje a nevytváří vrásku. Opticky se pleť vypne.

Jak se aplikuje?

Metoda aplikace je pro klienta fyzicky i časově nenáročná. Lékař látku aplikuje několika velmi jemnými vpichy těmi nejtenčími jehličkami do problémové partie. Zákrok je ambulantní a nevyžaduje od klienta přípravu.

Jaký je efekt aplikace Botoxu?

Výsledný efekt (např. vypínání vrásek) nastupuje do cca 48 hodin a po první aplikaci trvá průměrně čtyři měsíce. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat. Při opakování již nedochází k návratu smršťovací schopnosti svalu v původní míře. Funkce svalu se snižuje, až postupem času dochází k jejímu potlačení a vráska se přestává tvořit. Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje i délka žádaného efektu na půl roku i více. Pro dokonalý efekt omlazení je vhodné kombinovat aplikaci roztoku s plastickou chirurgií nebo laserovým vyhlazením pleti.

Výhody aplikace?

Před aplikací roztoku neabsolvuje klient žádný test, tedy zákrok je možno provést okamžitě Výsledný efekt není trvalý a klient má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a bude v ní pokračovat.